Co oferuję?


Dlaczego NDT Bobath a nie inne metody pracy z dzieckiem? 

Jest to najbardziej naturalna i akceptowalna przez dzieci forma wspierania ich rozwoju, która doskonale aktywizuje wyższe ośrodki mózgu aby jak najefektywniej wpłynąć na wyzwolenie maksymalnego potencjału waszych maluchów. Nie ma lepszego sposobu na dotarcie do dziecka jak przez budowanie ich wewnętrznej motywacji do ruchu!
Ocena rozwoju psychomotorycznego niemowląt
Obserwacja spontanicznej własnej motoryki dziecka bardzo wiele mówi nam o jego aktualnych możliwościach jak i pozwala określić rokowanie co do dlaszego rozwoju. 
Zawsze na pierwszym spotkaniu dokonuję wnikliwej oceny rozwoju wskazując na mocne obszary dziecka jak i akcentując sfery które mogą potrzebować wsparcia.
Stymulacja rozwoju dziecka
Każdy z nas wie jak ważne są pierwsze dni, tygodnie czy miesiące w życiu każdego dziecka. Jak stymulować małe dziecko?
Zdrowy maluch nie potrzebuje żadnych wymyślnych form wsparcia rozwoju. Wystarczy bliskość rodzica i bezpieczne podłoże na którym będzie spędzać czas.
Dzieci z grupy ryzyka wymagją zabawy terapeutycznej, która będzie ułatwiała im osiąganie kolejnych etapów rozwoju, niekoniecznie w takiej kolejności jak to dotyczy zupełnie zdrowych dzieci.
Plastrowanie kinesiology taping
Są sytuacje terapeutyczne w których nasze oddziaływanie na dziecko warto wesprzeć właśnie plastrowaniem dynamicznym. Plaster aplikowany bezpośrednio na skórę dziecka w zależności od techniki jego założenia spełnia różne funkcje, takie jak :
- normalizacja napięcia mięśni
- "odczulanie" sensoryczne
- stabilizacja danego odcinka ciała.
Oczywiście wszystko wcześniej wyjaśniam rodzicom. Plaster działa stricte mechanicznie, nie ma tam żadnej ukrytej "chemii".

Diagnostyka rozwoju ruchowego wg Prechtla
Jest to doskonałe narzędzie wczesnego wykrywania zaburzeń neurologicznych niemowlaków w oparciu o analizę ruchów dziecka. Wystarczy kilka minut aby określić aktualny stan neurologiczny niemowlaka. Dotyczy to już nawet dzieci będących w wieku przed planowym terminem porodu.
Pielęgnacja niemowląt w oparciu o metodę NDT Bobath
O co chodzi w tej pielęgnacji? O bezpieczeństwo Waszych szkrabów.
W zależności od możliwości kontroli ciała przez dziecko (utrzymywanie głowy, stabilność tułowia itp.) pewne zabiegi pielęgnacyje wykonujemy w różny sposób, tak aby maksymalnie stymulować ich rozwój a jednocześnie znowu dbać o bezpieczeństwo. I to wcale nie jest trudne :)
Dobór zabawek adekwatnie do wieku dziecka
Każdy miesiąc to inne możliwości percepcji, ruchu dziecka. Odpowieni dobór zabawek do możliwości motorycznych dziecka jest doskonałym narzędziem wspierania rozwoju.
Niestety obecne na rynku różne produkty przeznaczone "dla niemowląt", niewłaściwie zastosowane, mogą w przyszłości przysporzyć wielu kłopotów.
Pamiętajmy: certyfikat nie gwarantuje nam bezpieczeństwa w sensie prawidłowgo rozwoju dziecka.

BabyJazzTherapy

Copyright (c) snail&nib 2020, All Rights Reserved.
free website
built with
kopage